Kazimierz Jan Żeglicki urodził się 4 lutego 1895 roku w Pełkiniach, w powiecie jarosławskim. Był synem Pawła Żeglickiego. Służył w Wojsku Polskim, gdzie osiągnął stopień kapitana.

Według Rocznika Oficerskiego z 1928 roku, Kazimierz Jan Żeglicki służył w korpusie oficerów piechoty w 17 pułku piechoty, który był zlokalizowany w Rzeszowie. Był oznaczony dwukrotnie Krzyżem Walecznych. Został również uhonorowany Krzyżem i Medalem Niepodległości. Informacja o przyznaniu tych odznaczeń została opublikowana w Monitorze Polskim nr 132 z 1931 roku.
Ponadto, zgodnie z dokumentem Lista Starszeństwa Oficerów Zawodowych Piechoty z 5 czerwca 1935 roku, kapitan Żeglicki został przydzielony do Korpusu Ochrony Pogranicza (KOP). KOP była to polska formacja wojskowa utworzona w 1924 roku, której głównym zadaniem była ochrona wschodniej granicy II Rzeczypospolitej przed penetracją obcych agentów oraz zwalczanie bandytyzmu i przemytu.
To wszystko co udało nam się znaleźć. Jakie były jego losy po 1939 roku? Jak znalazł się w Wielkie Brytanii? Jeśli ktokolwiek posiada więcej informacji na temat służby kapitana Żeglickiego lub jego rodziny, proszony jest o kontakt w celu uzupełnienia historii.

Zmarł 7 lutego 1958 roku w wieku 63 lat, otrzymując przed śmiercią sakramenty święte. Został pochowany na cmentarzu Thorpe Road Cemetery w Melton Mowbray w Wielkiej Brytanii, razem ze swoją żoną, Honoratą. Napisy na płycie nagrobnej są jednak bardzo trudne do odczytania, co utrudnia identyfikację i dostęp do pełnych informacji.
kontakt@pmp.org.pl