Dom Polski w Doncaster

 
Jak się okazuje był kiedyś “Dom Polski w Doncaster”. Dom, który został zakupiony przez naszych rodaków w pierwszej połowie lat 70′ minionego wieku. Przez kilka lat z konsekwencją i uporem zbierali pieniądze na zakup tej nieruchomości. Po wielu latach starań, determinacji i ofiarnej pracy, w roku 1974 oddano lokal do użytku.
 
Mały, ciasny, ale własny. Dom ten był centrum wielu spotkań i poczynań. To w tym domu znalazła miejsce Polska szkoła sobotnia, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów, miejscowa parafia i ksiądz Tadeusz Skudlarski ówczesny opiekun i proboszcz parafii. W kościele St. Peter-in-Chains, Doncaster z udziałem biskupa Szczepana Wesołego (delegat ds. duszpasterstwa emigracji polskiej w latach 1980 – 2003), odprawiono Mszę świętą dziękczynną i dokonano poświecenia domu. Podkreślano dokonania zacnych Polaków i życzono błogosławieństwa oraz dalszego rozwoju nowo powstałej placówce.
 
Niestety domu polskiego w Doncaster już nie ma. Z informacji, które mamy, w 2004 roku, “Dom Polski” został niestety sprzedany. Dziś po raz pierwszy przedstawiamy Państwu fotografię domu, wraz z grupą polskich weteranów. Dom Polski w Doncaster znajdował się centralnym punkcie miasta.
cdn.